Projekty a granty

 

Praha_cb

——————————————————————————————————————————-

Jeden den v týdnu navštěvují naši školku čtecí babičky. Jak již z názvu vyplývá, čtou dětem pohádky během odpočinku. Zatím máme babičku Martu v oranžové třídě a babičku Štěpánku v zelené třídě. Tuto spolupráci bychom rádi rozšířili, jelikož se nám velice osvědčila. Vzniká tak unikátní vztah mezi dětmi a “jejich” babičkami. Po obědě již děti netrpělivě čtecí babičku vyhlíží, aby jí mohly sdělit všechny své zážitky a poté si poslechnout pohádku. Paní učitelky se snad nebudou zlobit, ale pohádky od babiček jsou zkrátka nejlepší.

—————————————————————————————————————————

Téměř každý měsíc navštěvujeme s dětmi Domov pro seniory na Praze 7 v Tusarově ulici. Senioři mají pro děti vždy připravený výrobek, který s dětmi následně vyrábí. Děti do stacionáře chodí velmi rády. V domově je vždy cca 10 seniorů pod dohledem sociální pracovnice. Děti seniorům na oplátku zpívají, tancují a říkají básně. Domov navštěvujeme jednou za měsíc. Po této zkušenosti lze říci, že sdružování generací má velký přínos pro obě strany.

——————————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

v letošním roce jsme se zapojili do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (reg. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015). Více o projektu se dozvíte zde:   Projekt komplexní podpora

 

 

 

 

——————————————————————————————————————————

V letošním školním roce 2017/2018 se mateřská škola Ortenovo nám. zapojila do programu “CELOMĚSTSKÉ PROGRAMY PODPORY VZDĚLÁVÁNÍ NA ÚZEMÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY PRO ROK 2018”.
Cílem grantu je získání finančních prostředků na podporu projektu mateřské školy “Věda je zábava, pojďme se učit hrou”.

Nejpozději do 31. 3. 2018 bude sděleno mateřské škole rozhodnutí o žádosti.

Mateřská škola se v letošním školním roce zapojila do projektu „SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY”.

Záměrem zmíněného projetu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Cílem je vzbudit zájem dětí o aktivní sportování, vést je k týmové spolupráci a přinést radost ze splněných úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je budou provázet v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají pomyslná vrátka a seznamují se s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi.

Pokračováním na tuto stránku souhlasíte s používáním cookies. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this. Tento web je optimalizován pro prohlížeče s nastavením na "přijímat cookies". Toto nastavení vám dává nejlepší možností procházení našeho webu. Jestliže pokračujete v užívání tohoto webu beze změn tohoto nastavení, nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" níže přijímáte toto nastavení.

Zavřít