MŠ U Uranie

Provoz mateřské školy byl zahájen v roce 1968 v nově postavené budově. V té době bylo v provozu šest tříd mateřské školy a tři třídy jeslí. Nyní jsou ve třech pavilonech v provozu čtyři třídy MŠ U Uranie, tedy 112 dětí, nově od 20. 8. 2012 další dvě třídy MŠ U Pergamenky, tedy 56 dětí. Další detašované pracoviště na Ortenově náměstí je nově od 26. 9 2016, s kapacitou 129 dětí. Celková kapacita školy je 295 dětí. V nájmu pak Dětské denní jesle a církevní Katolická mateřská škola svatého Klimenta. Klub pro děti a jejich rodiče – Pramínek funguje čtyřikrát týdně jako „zvykací školička“ pro děti před vstupem do mateřské školy. Mezi jednotlivými subjekty dochází k vzájemné spolupráci.

Velkou výhodou v této nepříliš zelené části Holešovic je rozlehlá zahrada. Celý areál se rozkládá na ploše asi 7 000 m2.  Jednotlivá zařízení (jesle i mateřské školy) mají na zahradu samostatný přístup. V přechozích letech byla zahrada upravována bez celkového koncepčního řešení, kdy proběhla základní rekultivace zeleně a v rámci finančních možností i osazení herními prvky (herní věž s dvěma klouzačkami, kolotoč a pružinová houpačka, kryty na pískoviště, zásobník na bioodpad, jeden z krytů na pískoviště má podobu „stříšky“, kterou je možno využívat v letních měsících jako ochranu před sluncem, či jako ochranu proti dešti). Ve školním roce 2012 – 2013 se zahrada rozšířila o další prostor v souvislosti se zvýšením počtu tříd, tedy dvě pískoviště, „pérová“ houpačka a dvě průlezky s klouzačkou.

Pokračováním na tuto stránku souhlasíte s používáním cookies. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this. Tento web je optimalizován pro prohlížeče s nastavením na "přijímat cookies". Toto nastavení vám dává nejlepší možností procházení našeho webu. Jestliže pokračujete v užívání tohoto webu beze změn tohoto nastavení, nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" níže přijímáte toto nastavení.

Zavřít