MŠ Ortenovo náměstí

Mateřská škola Ortenovo náměstí je součástí Mateřské školy U Uranie a funguje od září roku 2016. Budova prošla kompletní proměnou
a úpravami, které byly potřebné pro zřízení nové mateřské školy. Celková kapacita školy je 128 dětí, rozdělena do 5 tříd.
Třídy jsou homogenní (věkově stejné).

Mateřská škola je umístěna v jednopatrové panelové budově na Ortenovo náměstí.
Má dva samostatné pavilony s vlastními vchody
a kuchyní. V blízkosti školy se nachází Park Stromovka, kterou využíváme pro časté výlety.

Třídy jsou prostorné, nově vybaveny nábytkem, učebními pomůckami a hračkami.
Veškeré vybavení a zařízení školy splňuje požadavky hygienické i bezpečnostní.

V roce 2018 došlo k rekonstrukci zahrady a po jejích úpravách je zde prolézačka, tunel, pískoviště zahrádky s různými plody. V přední části zahrady je pískoviště a domečky. Celá zahrada je v přírodním stylu a rozvíjí u dětí dovednosti, kreativitu, bádání.