Motto: „Od pramínku k řece.“

 V září 2006 byl založen „Pramínek“ – Klub pro děti a jejich rodiče (dále jen „Pramínek“). Je koncipován pro děti od 2 let, zejména pro ty, které se chystají nastoupit do mateřské školy. Od pondělí do pátku je připraven dopolední blok od 8,00 do 13,00 hodin s podobným režimem a programem jako je v mateřské škole.

Pramínek funguje pod Mateřskou školou U Uranie, Praha 7, Na Maninách 1080/29a a poskytuje tak občanům MČ Praha 7 alternativu, kdy rodiče nepožadují pravidelnou docházku dítěte do školského zařízení, jeslí či mateřské školy. Doplňuje tak nabídku a někdy napomáhá i v krizových situacích, kdy nebylo dítě z kapacitních důvodů přijato do mateřské školy.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PROJEKTU:

Jedná se o řízené aktivity pro děti zpravidla od dvou let – „zvykací školička s režimem obdobným jako v MŠ“ – společné pohybové a hudební aktivity, individuální či skupinové výtvarné aktivity, jazyková a mluvní příprava zaměřená na rozšiřování slovní zásoby a samostatného vyjadřování. Důraz je kladen především na pozvolnou adaptaci, volnou hru odpovídající věkovým zvláštnostem dětí, přechod od individuální hry vedle sebe, případně hry s dospělým, ke hře s vrstevníkem, ve skupině.

Pramínek je financován z příspěvků od rodičů (350 Kč za pěti hodinový blok, včetně oběda). Ve třídě je jedna či dvě lektorky, dle počtu dětí.

Veškeré informace týkající se Pramínku Vám rády zodpovíme na tel. čísle 739 666 783, nebo můžete na emailové adrese skolka.praminek@seznam.cz, vítána je i individuální návštěva.
Najdete nás v ulici U Uranie 16/1080, Praha 7, 1. patro.

S pozdravem
lektorky Pramínku

Pokračováním na tuto stránku souhlasíte s používáním cookies. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this. Tento web je optimalizován pro prohlížeče s nastavením na "přijímat cookies". Toto nastavení vám dává nejlepší možností procházení našeho webu. Jestliže pokračujete v užívání tohoto webu beze změn tohoto nastavení, nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" níže přijímáte toto nastavení.

Zavřít