Jesle – Kritéria přijímání

Informace pro rodiče k zápisu do dětské skupiny „ Jesličky“

Zápis dětí do dětské skupiny proběhne ve čtvrtek 16.5.2019 od 13,30 do 17,00 hodin v ředitelně Mateřské školy U Uranie, Praha 7, Na Maninách 1080/29a.

Žádost o přijetí do dětské skupiny, Evidenční list, kritéria
a podmínky k přijímání dětí jsou zveřejněna na webových stránkách Městské části Praha 7 www.praha7.cz. Rodiče si jej mohou vytisknout. K vyzvednutí budou i možné osobně od dubna 2019 v Mateřské škole U Uranie, Praha 7, Na Maninách 1080/29a.

Předem vyplněnou žádost o přijetí do dětské skupiny, Evidenční list potvrzený pediatrem, odevzdá zákonný zástupce u zápisu ve
čtvrtek 16. 5. 2019 v mateřské škole od 13,30 do 17,00 hodin. U zápisu předloží zákonný zástupce svůj občanský průkaz, občané jiných států pas
a doklad o pobytu na území ČR dále rodný list dítěte. Zároveň obdrží zákonný zástupce registrační číslo, pod kterým bude žádost vedena.
V případě, že ředitelka školy zjistí, že žádost nesplňuje všechny stanovené náležitosti. Vyzve zákonného zástupce k odstranění. Pokud nedojde k odstranění, bude žádost vyřazena.
Rozhodnutí, kterým se vyhovuje žádosti o přijetí dítěte do dětské skupiny „Jesličky“ bude žadateli oznámeno do 30 dnů podání žádosti
Rozhodnutí o nepřijetí dítěte do dětské skupiny „Jesličky“ bude předáno zákonnému zástupci do vlastních rukou.

Podmínky a kritéria pro přijímání dětí do dětské skupiny:

• Do dětské skupiny se přijímají děti od 12 – 36 měsíců
• přednostně se přijímají děti rodičů samoživitelů, obou pracujících rodičů
• při přijímání je nutné dodržet podmínky ustanovení § 50 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, nebo má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
• V případě rozhodnutí o přijetí do dětské skupiny podepisuje podpořená osoba (rodič) Smlouvu
o poskytování péče včetně vyplněné Karty podpořené osoby

K žádosti je nezbytné doložit:
1) doklad, že se dítě podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci
2) potvrzení zaměstnavatele
3) v případě studujícího rodiče – potvrzení o studiu
4) v případě nepracujícího rodiče – potvrzení z úřadu práce

Evidenční_list_vyjádření_lékaře 2019_20

Žádost 2019 Jesle

A. V případě zaměstnaných podpořených osob

B.Vzdělávání nebo absolvující rekvalifikace

C.V případě podpořených nezaměstnaných osob, které aktivně hledají práci