Granty a projekty MŠ U Uranie

Mateřská škola U Uranie se zapojila do výzvy č. 20 s názvem projektu “Bezpečně v MŠ U Uranie aneb “Nepovolaným vstup zakázán”.

PUBLICITA-plakát

Před Vánoci navázala třída Stromeček spolupráci s pečovatelským centrem v Praze 7. Pečovatelské centrum je nedaleko Mateřské školy U Uranie a jsou zde senioři potýkající se s Alzheimerovou nemocí. Paní učitelky se nechaly inspirovat projektem Ježíškova vnoučata a pokusily se společně s rodiči vybrat finanční částku, která byla poté věnována právě seniorům v pečovatelském centru. Vybrala se krásná částka 3 440 Kč., za kterou jsme nesmírně vděční jak my, jako pedagogové, tak  rovněž vedení pečovatelského centra společně s klienty. A obrovské poděkování patří samozřejmě také rodičům, protože bez nich bychom to nezvládly. A co se za finanční částku pořídilo?

Zaměstnanci se společně s klienty pečovatelského centra domluvili, že by jim udělal velkou radost gramofon, kdy by si tak lidé pobývající v zařízení mohli přehrávat své staré gramofonové desky a nebo si u něj společně zazpívali. Za zbývající peníze si pečovatelské centrum nakoupí další gramofonové desky na přání klientů.

Děti gramofon zabalí a poté jej osobně předají v pečovatelském centru. Tímto ovšem naše spolupráce nekončí, dále budeme rádi pečovatelské centrum navštěvovat. Bude se jednat o krátké návštěvy, tvořivé dopoledne… kdy nám všem půjde zkrátka o propojení dvou světů, které se navzájem tolik obohacují.

——————————————————————————————————————————

Vážení rodiče,

v letošním roce jsme se zapojili do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (reg. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015). Více o projektu se dozvíte zde:   Projekt komplexní podpora

Mateřská škola se v letošním školním roce zapojila do projektu „SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY”.

Záměrem zmíněného projetu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Cílem je vzbudit zájem dětí o aktivní sportování, vést je k týmové spolupráci a přinést radost ze splněných úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je budou provázet v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají pomyslná vrátka a seznamují se s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi.