Granty a projekty MŠ U Uranie

Mateřská škola U Uranie se zapojila do výzvy č. 20 s názvem projektu “Bezpečně v MŠ U Uranie aneb “Nepovolaným vstup zakázán”.

PUBLICITA-plakát


Před Vánoci navázala třída Stromeček spolupráci s pečovatelským centrem v Praze 7. Pečovatelské centrum je nedaleko Mateřské školy U Uranie a jsou zde senioři potýkající se s Alzheimerovou nemocí. Paní učitelky se nechaly inspirovat projektem Ježíškova vnoučata a pokusily se společně s rodiči vybrat finanční částku, která byla poté věnována právě seniorům v pečovatelském centru. Vybrala se krásná částka 3 440 Kč., za kterou jsme nesmírně vděční jak my, jako pedagogové, tak  rovněž vedení pečovatelského centra společně s klienty. A obrovské poděkování patří samozřejmě také rodičům, protože bez nich bychom to nezvládly. A co se za finanční částku pořídilo?

Zaměstnanci se společně s klienty pečovatelského centra domluvili, že by jim udělal velkou radost gramofon, kdy by si tak lidé pobývající v zařízení mohli přehrávat své staré gramofonové desky a nebo si u něj společně zazpívali. Za zbývající peníze si pečovatelské centrum nakoupí další gramofonové desky na přání klientů.

Děti gramofon zabalí a poté jej osobně předají v pečovatelském centru. Tímto ovšem naše spolupráce nekončí, dále budeme rádi pečovatelské centrum navštěvovat. Bude se jednat o krátké návštěvy, tvořivé dopoledne… kdy nám všem půjde zkrátka o propojení dvou světů, které se navzájem tolik obohacují.

——————————————————————————————————————————

Vážení rodiče,

v letošním roce jsme se zapojili do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (reg. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015). Více o projektu se dozvíte zde:   Projekt komplexní podpora

 

 

 


Mateřská škola se v letošním školním roce zapojila do projektu „SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY”.

Záměrem zmíněného projetu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Cílem je vzbudit zájem dětí o aktivní sportování, vést je k týmové spolupráci a přinést radost ze splněných úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je budou provázet v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají pomyslná vrátka a seznamují se s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi.

Pokračováním na tuto stránku souhlasíte s používáním cookies. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this. Tento web je optimalizován pro prohlížeče s nastavením na "přijímat cookies". Toto nastavení vám dává nejlepší možností procházení našeho webu. Jestliže pokračujete v užívání tohoto webu beze změn tohoto nastavení, nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" níže přijímáte toto nastavení.

Zavřít